P4SMAJ54 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 132,830
Datasheet
96.3V Clamp 4.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
DO-214AC, SMA
P4SMAJ54
DigiKey Part Number
4878-P4SMAJ54-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ54
Description
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO214AC
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
P4SMAJ54 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.3V