P4SMAJ17C
DigiKey Part Number
4878-P4SMAJ17C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ17C
Description
TVS DIODE 17VWM 30.5VC DO214AC
Detailed Description
30.5V Clamp 13.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
P4SMAJ17C Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Bulk
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.5V