ESD4A45PLC1508
DigiKey Part Number
4878-ESD4A45PLC1508CT-ND - Cut Tape (CT)
4878-ESD4A45PLC1508DKR-ND - Digi-Reel®
4878-ESD4A45PLC1508TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD4A45PLC1508
Description
ESD4A45PLC1508
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-26
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESD4A45PLC1508 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
45W
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Bulk
Power Line Protection
Yes
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Steering (Rail to Rail)
Capacitance @ Frequency
0.4pF @ 1MHz
Unidirectional Channels
4
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
6V
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
15V