ZXMS6004DN8-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZXMS6004DN8-13 |
Description | IC PWR DRIVER N-CHANNEL 1:1 8SO |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 1.3A 8-SO |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ZXMS6004DN8-13 Models |
Category | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.3V, 5V |
Mfr | Current - Output (Max) 1.3A |
Series | Rds On (Typ) 350mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Type Non-Inverting |
Part Status Active | Features Auto Restart |
Switch Type | Fault Protection Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage |
Number of Outputs 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Ratio - Input:Output 1:1 | Mounting Type Surface Mount |
Output Configuration Low Side | Supplier Device Package 8-SO |
Output Type N-Channel | Package / Case |
Interface On/Off | Base Product Number |
Voltage - Load 60V (Max) |