SMCJ12CA-13-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMCJ12CA-13-F |
Description | TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19.9V Clamp 75.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
EDA/CAD Models | SMCJ12CA-13-F Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.3A |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V | Base Product Number |