SMBJ22CA-13-F
DigiKey Part Number
SMBJ22CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ22CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ22CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ22CA-13-F
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
EDA/CAD Models
SMBJ22CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V