SBR3150SB-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBR3150SB-13 |
Description | DIODE SCHOTTKY 150V 3A SMB |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 150 V 3A Surface Mount SMB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 3 A |
Mfr | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 150 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package SMB |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Base Product Number |