FRETHE025 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FRETHE025 |
Description | XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±25ppm |
Series | Absolute Pull Range (APR) ±100ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 10mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 2mA |