BAS70W-04Q-7-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAS70W-04Q-7-F |
Description | DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Series Connection 70 V 70mA Surface Mount SC-70, SOT-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 5 ns |
Manufacturer Diodes Incorporated | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V |
Part Status Active | Grade Automotive |
Diode Configuration 1 Pair Series Connection | Qualification AEC-Q101 |
Technology Schottky | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA | Supplier Device Package SOT-323 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA | Base Product Number |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |