DRC-24V30W1AZ | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1145-1102-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRC-24V30W1AZ |
Description | AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 30W |
Customer Reference | |
Detailed Description | AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 1.25A |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRC-24V30W1AZ Models |
Category | Power (Watts) 30W |
Manufacturer Delta Electronics | Voltage - Isolation 3 kV |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Bulk | Efficiency 87% |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -25°C ~ 71°C (With Derating) |
Input Type AC | Features Adjustable Output, IP20, Universal Input |
Number of Outputs 1 | Size / Dimension 3.58" L x 2.09" W x 2.19" H (91.0mm x 53.0mm x 55.6mm) |
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC | Approval Agency CB, CE, cULus, cURus, TUV |
Voltage - Output 1 24V | Base Product Number |
Current - Output (Max) 1.25A |