HMLQ32251B-1R0MS
DigiKey Part Number
2037-HMLQ32251B-1R0MSTR-ND - Tape & Reel (TR)
2037-HMLQ32251B-1R0MSCT-ND - Cut Tape (CT)
2037-HMLQ32251B-1R0MSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMLQ32251B-1R0MS
Description
FIXED IND 1UH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Inductor 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
1210
Material - Core
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%