FD00DD100
DigiKey Part Number
364-1159-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FD00DD100
Description
LINE FILTER 80VDC 100A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 100 A 80V Single Stage Threaded Post (8-32)
Category
Voltage - Rated DC
80V
Manufacturer
Curtis Industries
Current
100 A