425F22A040M0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Upgrade
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Abracon LLC
40 MHz ±20ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
425F22A040M0000
DigiKey Part Number
425F22A040M0000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
425F22A040M0000
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
40 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)