DSC-15HMM-KIT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 292
Datasheet
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 96
Datasheet
In Stock: 58
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
DSC-15HMM-KIT
DSC-15HMM-KIT
DSC-15HMM-KIT
DigiKey Part Number
4771-DSC-15HMM-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC-15HMM-KIT
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15POS SOLDER
Customer Reference
Detailed Description
Number of Rows
3
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Wire Gauge
20 AWG