DCT-15MM-KIT
DCT-15MM-KIT
DCT-15MM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DCT-15MM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DCT-15MM-KIT
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
0 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Wire Gauge
22 AWG