TV02W280-HF
DigiKey Part Number
TV02W280-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV02W280-HF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 4.41A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TV02W280-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.41A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
SOD-123
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V