ESD4V5DH-HF
DigiKey Part Number
641-ESD4V5DH-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
641-ESD4V5DH-HFCT-ND - Cut Tape (CT)
641-ESD4V5DH-HFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD4V5DH-HF
Description
TVS DIODE 4.5VWM 10VC DFN16102L
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10V Clamp 105A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1610-2L
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
105A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Capacitance @ Frequency
330pF @ 1MHz
Unidirectional Channels
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
4.5V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
5.5V
Package / Case
2-UDFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10V