ATV30C400JB-HF
DigiKey Part Number
641-1597-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1597-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1597-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV30C400JB-HF
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Detailed Description
64.5V Clamp 46.51A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
ATV30C400JB-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.51A