ATV15C180JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
29.2V Clamp 51.37A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
ATV15C180JB-HF
DigiKey Part Number
ATV15C180JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV15C180JB-HF
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
ATV15C180JB-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.37A