ATV02W180B-HF
DigiKey Part Number
641-1961-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1961-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1961-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV02W180B-HF
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123F
Detailed Description
29.2V Clamp 6.85A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
EDA/CAD Models
ATV02W180B-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.85A