CSEB0530H-1R0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSEB0530H-1R0M |
Description | FIXED IND 1UH 12A 8.3 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Molded Inductor 12 A 8.3mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSEB0530H-1R0M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 8.3mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD |
Inductance | Supplier Device Package 0530 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.219" L x 0.211" W (5.55mm x 5.35mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 15.5A |