1332-26-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-26-1-0500-002-1-TS-ND
1175-1332-26-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-26-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHT FEET
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" White 300V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.045" (1.14mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C