11047-24-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN160W-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-24-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 50'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" White 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C