DCCM25PSBN
DigiKey Part Number
116-1170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM25PSBN
Description
CONN MICRO-D PLUG 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
DCCM25PSBN Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C