969M101-22-1
DigiKey Part Number
CI22B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-22-1
Description
HOOK-UP 22AWG 31KV CLEAR 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Clear 31kV 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.230" (5.84mm)
Packaging
Bulk
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
31kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C