PX0695/15/28
DigiKey Part Number
708-1354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0695/15/28
Description
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PANEL
Termination
Solder
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 32.26mm x 24.77mm
Panel Thickness
0.059" (1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC