SRR7045-330M
DigiKey Part Number
SRR7045-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR7045-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRR7045-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRR7045-330M
Description
FIXED IND 33UH 1.6A 115 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 115mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SRR7045-330M Models
DC Resistance (DCR)
115mOhm Max
Series
Q @ Freq
25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
12MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
1A