SRP3020C-R10Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP3020C-R10Y |
Description | FIXED IND 100NH 10A 7 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 nH Shielded Inductor 10 A 7mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 7mOhm Max |
Series | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Frequency - Self Resonant 208MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±30% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 11.5A | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |