SRP0410F-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP0410F-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 2.5A 162 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 2.5 A 162mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 162mOhm Max |
Series | Q @ Freq 5 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 27MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.8A |