SRP0310F-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP0310F-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 2.2A 160 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 2.2 A 160mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 160mOhm Max |
Series | Q @ Freq 5 @ 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 33MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.130" L x 0.122" W (3.30mm x 3.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.3A |