SRN3015BTA-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN3015BTA-100M |
Description | FIXED IND 10UH 1.5A 264 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 264mOhm Max 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRN3015BTA-100M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 264mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 1MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 3015 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1A | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |