SRF1280-821M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF1280-821M |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 820UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 3.28 mH Inductance - Connected in Series 820 µH Inductance - Connected in Parallel 1.632Ohm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 650 mA Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF1280-821M Models |
Category | Current Saturation - Parallel 1.27 A |
Manufacturer Bourns Inc. | Current Saturation - Series 633 mA |
Series | DC Resistance (DCR) - Parallel 1.632Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) - Series 5.896Ohm Max |
Part Status Active | Shielding Shielded |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 820 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 3.28 mH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating - Parallel 650 mA | Height 0.315" (8.00mm) |
Current Rating - Series 325 mA | Base Product Number |