SMLJ13A-R
DigiKey Part Number
118-SMLJ13A-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SMLJ13A-RCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SMLJ13A-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ13A-R
Description
3KW TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESOR
Detailed Description
21.5V Clamp 139.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V