PWR221T-50-1000J
DigiKey Part Number
PWR221T-50-1000J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PWR221T-50-1000J
Description
RES 100 OHM 5% 50W TO220-2
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 50W Through Hole Resistor TO-220-2 Full Pack Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thick Film