CS160808-R47K
DigiKey Part Number
CS160808-R47KTR-ND - Tape & Reel (TR)
CS160808-R47KCT-ND - Cut Tape (CT)
CS160808-R47KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS160808-R47K
Description
FIXED IND 470NH 150MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 150 mA 700mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS160808-R47K Models
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
105MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)