4606X-AP1-103LF
DigiKey Part Number
4606X-AP1-103LFCT-ND - Cut Tape (CT)
4606X-AP1-103LFTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4606X-AP1-103LF
Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
Detailed Description
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
EDA/CAD Models
4606X-AP1-103LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)