4606X-101-470LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
47 Ohm ±1Ohm 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 6-SIP
4606X-101-470LF
DigiKey Part Number
4606X-1-470LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4606X-101-470LF
Description
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 6SIP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
4606X-101-470LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Resistance (Ohms)
47
Size / Dimension
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Tolerance
±1Ohm
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)