WLB32C850M
DigiKey Part Number
2170-WLB32C850M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32C850M
Description
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 33.46" (850.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Features
Motion Detection
Termination Style
Cable Leads
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
2250lm
Length
33.46" (850.0mm)
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC