WLB32C850EPBQ
DigiKey Part Number
2170-WLB32C850EPBQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32C850EPBQ
Description
WLB32 WORK LIGHT BAR; SWITCHED H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 33.46" (850.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Features
Cascadable, High/Low/Off Switching, Shield
Termination Style
Connector (M12)
Illumination Color
White
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
2250lm
Length
33.46" (850.0mm)
Profile (W x H)
1.51" x 1.89" (38.4mm x 48.0mm)