AT-K-26-6-B/500 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
CNC Tech
In Stock: 2,000
Datasheet
6 Conductor Modular Straight Cable Black 500' (152.40m)
AT-K-26-6-B/500
DigiKey Part Number
A0062R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-26-6-B/500
Description
CABLE MOD FLAT 6COND BLACK 500'
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Packaging
Spool
Cable Width
0.267" (6.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)