Q8F1BXXHG24E
DigiKey Part Number
679-3703-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F1BXXHG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 9.40MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Tray
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.13mm)
Part Status
Active
Lens Size
9.40mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
300mcd
Lens Color
Green
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)