Q14P1CXXHO24E
DigiKey Part Number
679-3693-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P1CXXHO24E
Description
LED PNL IND ORANGE DIFF QUK CON
Detailed Description
LED Panel Indicator Orange Diffused 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Voltage
24V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating
850mcd
Lamp Color
Orange
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)