LW Y1SG-BFOO-EKFM-1-20-R18-Z
DigiKey Part Number
475-LWY1SG-BFOO-EKFM-1-20-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LWY1SG-BFOO-EKFM-1-20-R18-ZCT-ND - Cut Tape (CT)
475-LWY1SG-BFOO-EKFM-1-20-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LW Y1SG-BFOO-EKFM-1-20-R18-Z
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD R/A
Detailed Description
White 8200K LED Indication - Discrete 3.3V 2-SMD, J-Lead
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.3V
Mfr
Current - Test
20mA
Lens Color
Yellow
Size / Dimension
2.80mm L x 1.20mm W
Lens Transparency
Diffused
Height (Max)
0.90mm