LUW CEUP.CE-5M6N-HNJN-8E8G-700-S
DigiKey Part Number
475-LUWCEUP.CE-5M6N-HNJN-8E8G-700-STR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LUWCEUP.CE-5M6N-HNJN-8E8G-700-SCT-ND - Cut Tape (CT)
475-LUWCEUP.CE-5M6N-HNJN-8E8G-700-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON WHITE SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Compact CL White 3.13V 700mA 120° 2-SMD, No Lead
Category
Current - Max
1.5A
Mfr
Viewing Angle
120°
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2-SMD, No Lead
Part Status
Last Time Buy
Supplier Device Package
SMD
Color
Size / Dimension
0.075" L x 0.059" W (1.90mm x 1.50mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
268lm (180lm ~ 355lm)
Height - Seated (Max)
0.032" (0.82mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
5.7°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.13V