Image for KRTBDSLP31.33-7G8H-JW+5H6J-D8+5E5G-7Z-S is not available
KRTBDSLP31.33-7G8H-JW+5H6J-D8+5E5G-7Z-S
DigiKey Part Number
475-KRTBDSLP31.33-7G8H-JW+5H6J-D8+5E5G-7Z-STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
KRTBDSLP31.33-7G8H-JW+5H6J-D8+5E
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
72 lm/W Red, 86 lm/W Green, 21 lm/W Blue
Mfr
Current - Max
250mA Red, 200mA Green, 250mA Blue
Series
Luminous Flux @ Current/Temperature
34lm Red, 42lm Green, 14lm Blue
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature - Test
25°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Wavelength
624nm Red, 526nm Green, 459nm Blue
Supplier Device Package
1212
Current - Test
200mA Red, 150mA Green, 200mA Blue
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.35V Red, 3.25V Green, 3.4V Blue
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)