DC37S064TLF
DC37S064TLF
DC37S064TLF
DigiKey Part Number
609-5902-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DC37S064TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DC37S064TLF Models
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C