DC37S064HTLF
DC37S064HTLF
DC37S064HTLF
DigiKey Part Number
609-5901-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DC37S064HTLF
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Copper Alloy
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C