10132328-10011LF
10132328-10011LF
10132328-10011LF
DigiKey Part Number
609-5380-2-ND - Tape & Reel (TR)
609-5380-1-ND - Cut Tape (CT)
609-5380-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10132328-10011LF
Description
CONN RCPT USB3.1 TYPEC 24POS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10132328-10011LF Models
Category
Features
Board Guide, Solder Retention
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Number of Ports
1
Part Status
Active
Voltage - Rated
100VAC