10132328-10011LF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10132328-10011LF |
Description | CONN RCPT USB3.1 TYPEC 24POS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10132328-10011LF Models |
Category | Features Board Guide, Solder Retention |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Ports 1 |
Part Status Active | Voltage - Rated 100VAC |