SC30F103V
DigiKey Part Number
235-1424-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC30F103V
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 10k Bead
Category
B25/85
3969K
Manufacturer
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Power - Max
30 mW
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.50" (38.00mm)
Part Status
Active
Package / Case
Bead
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Base Product Number
Resistance Tolerance
±0.1°C